آیا پزشک نوزاد درمان زردی با دستگاه در منزل را برای فرزند دلبندتان تجویز کرده است؟

فتوتراپی (درمان زردی در منزل) چیست؟

فتوتراپی به معنای تاباندن نور به پوست نوزادانی است که مبتلا به بالارفتن بیش از اندازه بیلی روبین غیرمستقیم و یا به عبارت ساده تر و عامیانه به زردی مبتلا شده اند…

نوزادی پس از اجاره دستگاه زردی نوزاد در حال فتوتراپی

زردی نوزادان تازه متولد شده، بیماری نسبتاً شایعی است که در عین دارا بودن راه های درمان، حتماً نیاز به پیگیری دارد، در این میان ممکن است پزشک درمان زردی در منزل با فتوتراپی را برای نوزاد شما تجویز کند.
در این صورت باید حتماً دقت کنید که از دستگاه فتوتراپی استاندارد استفاده کنید تا هم تأثیر درمان را بالا ببرید و هم از اثرات نامطلوب روی نوزاد جلوگیری بعمل آورید. بیلی‌روبین بیش از همه به قسمت آبی طیف نور مرئی در حدود ۴۶۰ نانومتر واکنش نشان می‌دهد. چراغهایی که نور حدود ۴۶۰ تا ۴۹۰ نانومتر تولید می‌کنند، بدرد فوتوتراپی می‌خورند. دستگاه های نی‌نی یلو دارای استاندارد مناسب برای فتوتراپی می باشند و این اطمینان را برای شما فراهم می کنند که با روشی مناسب در حال درمان دلبندتان می باشید...

نوزادی در حال فتوتراپی با دستگاه زردی نوزاد

حالا شما باید برای نوزاد دلبندتان اقدام به

کنید، اینجا همون جایی هست که ما وظیفه داریم به کمک شما بیاییم، با یک تماس سریع، دستگاه فتوتراپی استاندارد و مطمئن را درب منزل خود تحویل خواهید گرفت…

انتخاب مطمئن

چرا پیشنهاد می کنیم نی‌نی یِلو را انتخاب کنید؟

یک دستگاه فتوتراپی استاندارد به شما کمک می کند

استاندارد

دستگاه های نی‌نی یلو همگی دارای استاندارد های لازم از وزرات بهداشت و سایر مراجع می باشند...

یک دستگاه فتوتراپی استاندارد به شما کمک می کند

تجهیزات حرفه ای

تجهیزات مورد استفاده نی‌نی یلو حرفه ای هستند و مناسب برای درمان موثر نوزاد شما می باشند...

لامپ های مصرفی پیشرفته در دستگاه فتوتراپی مهم است

لامپ های مصرفی پیشرفته

دستگاه های فتوتراپی نی‌نی یلو از لامپ های استاندارد و پیشرفته فیلیپس استفاده می کنند و اطمینان خاطر را برای شما فراهم می کنند...

در مورد دستگاه های زردی که نیاز به تعویض به موقع مهتابی دارند، از نی نی یلو مطمئن باشید

تعویض به موقع مهتابی ها

در نی‌نی یلو مهتابی های مورد استفاده پس از پایان عمر مفید (و نه عمر قابل کارکرد) تعویض می گردند تا نوزاد شما در درمان زردی بهترین نتیجه را کسب کند

صداقت یکی از اهداف مهم نی نی یلو در زمینه اجاره دستگاه های زردی می باشد

صداقت

در نی‌نی یلو به صورت اخلاقی و حرفه ای خود را متعهد به رعایت اصل صداقت می دانیم و ایمان داریم اطمینان شما بزرگترین سرمایه بازاریابی ما خواهد بود...

سرعت در ارائه دستگاه فتوتراپی مهم است، نی نی یلو آن را برآورده می کند

سرعت

نگرانی شما را درک می کنیم و پس از بررسی وضعیت، در سریع ترین زمان ممکن دستگاه مطمئن را در اختیار شما قرار خواهیم داد

جدیدترین دستگاه ها

فتوتراپی نوزاد با دستگاه های مطمئن

پاسخ به

سوالات متداول

به هیچ وجه، فتوتراپی در منزل می بایست حتماً با توصیه پزشک صورت بگیرد و از استفاده خودسرانه آن خودداری نمایید.

میزان دقیق استفاده را می بایست پزشک نوزادتان با بررسی شرایط و نتیجه آزمایشات نوازاد و شاید مادر تجویز کند و نی‌نی یلو در این خصوص توصیه شخصی ندارد.

به طور کلی هر چه سعی کنید در حین انجام فتوتراپی نوزاد را از دستگاه خارج نکنید بهتر است، بیشتر دستگاه ها این امکان را میدهند تا مادر یا پدر در کنار دستگاه باشند و سعی کنند با صدا یا نوازش نوزاد او را آرامتر کنند.

توجه کنید که همیشه باید قبل از قرار دادن نوزاد در زیر دستگاه، پوشک او را تعویض کنید و به او شیر کافی بدهید تا بی قراری او به حداقل برسد.

بله، به دقت وجود چشم بند روی صورت نوزاد را بررسی کنید تا از آسیب دیدگی چشم نوزاد در اثر تابش نور فتوتراپی جلوگیری نمایید.

همچنین برخی تحقیقات نشان داده اند در صورت پوشیده نبودن ناحیه تناسلی نوزاد در هنگام فتوتراپی ممکن است به این ناحیه آسیب برسد، پس حتماً نوزاد دلبندتان را با پوشک داخل دستگاه فتوتراپی قرار دهید.

این موارد از عوارض شایع فتوتراپی می باشد که بلافاصله پس از فتوتراپی از بین می رود و جای نگرانی ندارد. با اینجال اگر مدتی پس از قطع فتوتراپی مشکل ادامه پیدا کرد، موضوع را با پزشک نوزادتان در میان بگذارید.

دمای استاندارد بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد می باشد، در صورتی که دما پایین تر از این بود، می توانید یک طرف دستگاه را با پتو بپوشانید و در صورتی که دما بالاتر بود حتماً برای پایین آوردن دما اقدام کنید.

فراموش نکنید که دماسنج محیط یک وسیله مهم پس از تولد نوزاد شما می باشد که باید حتماً آن را تهیه کنید.

احتمالاً بله

فراموش نکنید که معمولاً پزشکان معتقد هستند که بلافاصله پس از فتوتراپی آزمایش سنجش بیلی روبین برای سنجش مجدد زردی نوزاد گرفته نشود!

معمولاً پزشکان توصیه می کنند پس از مدت زمان معینی، مثلاً 24 ساعت آزمایش مجدد را انجام بدهید.

با اینحال از پزشک بپرسید که آزمایش مجدد را چند ساعت پس از اتمام فتوتراپی انجام بدهید.

نی‌نی یلو به هیچ وجه صلاحیت پاسخگویی به این سوال را ندارد، با اینحال بیشتر پزشکان با این موضوع مخالف هستند و حتی قطره هایی نظیر بی‌بی ناستر که در داروخانه ها عرضه می شوند را نیز تأیید نمی کنند.

با اینحال این موضوع را با پزشک اطفال نوزادتان در میان بگذارید.